• Ön a(z) 8430470. látogatónk.

A lézerek két csoportját már évtizedek óta használja az orvostudomány:

  • Kisteljesítményű lágy (soft) lézerek
  • Nagyteljesítményű kemény (sebészeti) lézerek

Fizioterápiás célra a softlézer sugarat alkalmazzuk. Számos pozitív biológiai hatása miatt mára már széles körben elterjedt, rutinszerűvé vált alkalmazása. Tudományosan elismert előnye, hogy a kezelés eredményeként nem csak a tünetek enyhülnek, de kedvezően befolyásolja az alapbetegség kimenetelét is. Legjelentősebb gyógyító hatásai: gyulladáscsökkentés, fájdalomcsillapítás, biostimuláció, a sejtek oxigénellátásának javítása, az erek újraképződésének segítése, izomfeszülés csökkentése, az ellenanyag-termelés és a vérkeringés fokozása, oxigénellátás javítása, ödéma csökkentése, sebgyógyulás gyorsítása.
Nincs mellékhatása, fájdalommentes, nem allergizál, a szövetekben sem felmelegedés, sem irreverzibilis látható elváltozás nem keletkezik, a sejtek nem károsodnak. Többször ismételhető.

A kezelést az eredményesség érdekében szokás más terápiás eljárásokkal kombinálni. A szakorvos dönt a hatásfokot növelő kombinációs lehetőségekről. Leggyakrabban a hűtéses terápia kerül alkalmazásra.

A betegségtől függően változik az előírt kezelések végzésének gyakorisága, és a kúrák hossza.

Bizonyos esetekben ellenjavallt a lézerterápia alkalmazása (festékes anyajegy területén, gombás bőrfelületen, a pajzsmirigy, endokrin szervek, a mell területén, rosszindulatú daganat területén, illetve rákmegelőző állapotot mutató bőrfelületen, ismeretlen eredetű lázas betegség esetén, valamint terhesség alatt az alhason, illetve a keresztcsont területén).

A lézerterápia csak szakorvosunk előzetes vizsgálata, és javaslata alapján vehető igénybe!